Je vám na chate zima?
Zakúrte si vopred s GSM komunikátormi FLAJZAR a prídťe do vyhriatej chaty.

GSM komunikátory našli uplatnenie nielen v zabezpečovacej technike ako upozornenie na neoprávnené vstupy do objektov, alebo spínanie, či vypínanie zabezpečovacích prvkou, ale aj v ovládaní spotrebičov.

Dnes je už jednoduché zapojiť si doma, na chate, alebo byte GSM zásuvku, alebo GSM komunikátor na DIN lištu. Väčšina našich klientov ich práve využíva na ovládanie kúrenia na chatách. GSM zásuvka má v sebe zabudované čidlo, ale ku GSM komukátoru na DIN lištu je možné si pripojiť teplotné čidlo na kábli(TC530C2 2m, TC530C5 5m). Funkciu s teplotným čidlom môžete použiť napríklad na upozornenie prvých mrazov a viete, že môžete na diaľku zapnúť kotol aby vám nezmrzla voda v chate. Vďaka zabudovanému časovaču sa vám zapne kotol len na určitý čas, alebo po dosiahnutí nastavenej teploty sa vypne. Ušetríte tým zbytočne vysoké náklady na kúrenie keď doma nieste, alebo si spríjemníte príchod na chatu tým, že prídete do tepla. Nemusíte rýchlo štiepať drevo a kúriť v krbe aby ste nezamrzli 🙂

Viete s nimi spínať aj elektrické vykurovacie káble na príjazdovej ceste, alebo chodníku. Už vás žiadny sneh pri príchode neprekvapí a cez leto ho viete použiť na spínanie čerpadla na polievanie trávniku takže si nájde využitie v každom ročnom období. Môžete ním pohodlne a jednoducho spínať čerpadlá, osvetlenie, kúrenie, reštartovať server, otvárať zatvárať vstupné a garážové brány a ďalšie spotrebiče.

Inštalácia je jednoduchá. Stačí vložiť SIM kartu, pripojiť do siete na 230V AC, stlačiť tlačítko a prezvoniť. Najjednoduchšie zapojenie aké môže existovať. Následne môžete GSM komunikátory používať len obyčajným prezvonením čo vás nič nestojí.

GSM komunikátory sa môžu programovať aj prostredníctvo SMS, alebo úplne podrobné nastavenie cez USB port pomocou jednoduchého a prehľadného nastavovacieho programu pre PC (zdarma). Pridať ďalšie telefónne čísla (oprávnených tel. čísiel môže byť až 6), meniť nastavenia, funkcií teplotného alarmu a termostatu, editovať texty a príkazy, nastavovať automatickú stavovú správu, ktorá vás v nastavený čas informuje o aktuálnom stave zariadenia a mnohé ďalšie. Je to len na Vás.

Ovládanie môžete používať aj cez aplikáciu FLAJZAR Control. Aplikácia FLAJZAR Control je určená pre majiteľov GSM systémov spoločnosti FLAJZAR a nahrádza zdĺhavé vypisovanie SMS príkazov. Napomáha užívateľom vzdialene ovládať, alebo zisťovať stav zariadení. Stiahnete si aplikáciu na Google Play.

Základné funkcie a vlastnosti GSM zásuvky GSM-SCK1-W:
– jednoduché ovládanie spotrebičov z vášho mobilu bezplatným prezvonením, alebo SMS
– zaťaženie výstupu až 16A/230V AC
– funkcia regulácie teploty (termostat)
– funkcia sledovania teploty (prekročenie nastavených teplotných medzí odošle sms na nastavené čísla)
– až 6 telefónnych čísiel v zozname, ktoré môžu získavať informácie o prekročení teploty a ovládať prezvonením
– z ľubovolného čísla je potom možné zásuvku ovládať sms príkazom (ochrana heslom)
– najmenšia GSM zásuvka svojho druhu
– jednoduchá inštalácia, ovládanie aj nastavenie
– štvorpásmový GSM modul s integrovanou GSM anténou s vysokou citlivosťou (výborný signál)
– český vývoj aj výroba

Základné funkcie a vlastnosti GSM ovládania na DIN lištu GSM-DIN3B:
– vnútorná Li-ion batéria zabezpečuje chod komunikátora aj pri výpadku sieťového napätia 230V AC.
– možnosť sledovania sieťového napätia 230V – SMS sú odosielané pri jeho výpadku a obnovení.
– dva univerzálne vstupy s možnosťou nastavenia reakcie na zmenu, rozpojenie, alebo spojenie slučky.
– možnosť nastavenia odchodového a príchodového času od 10 do 90 sekúnd.
– vstupy môžu byť prepnuté do režimu aktivačného/deaktivačného vstupu pre pripojenie klávesnice, RFID, prijímača diaľkového ovládania. Zariadenie potom slúži ako malá zabezpečovacia ústredňa s možnosťou aktivácie/deaktivácie prístupovým systémom.
– každý vstup môže byť pomenovaný samostatne (text odosielanej SMS).
– v prípade, že je potreba mať vstupy trvale aktívne (v sledovacom stave), je možné ich prepnúť do režimu 24h slučky.
– vstup pre digitálne teplotné čidlo s možnosťou automatického ovládania obidvoch relé (termostat).
– informačné SMS v prípade prekročenia nastavenej teploty, alebo poklese teploty pod nastavenú medz.
– dve výstupné relé 230V/5A (odporová záťaž). Každému relé môže byť pridelený časovač až 10 hodín, u každého môžete zvoliť ovládacie príkazy (napr. ZAPNUT KURENIE, VYPNUT KURENIE …)
– Stav zariadení si môžete kedykoľvek zistiť pomocou stavovej SMS správy.
GSM-DIN3B je možné jednoducho a rýchle nakonfigurovať pomocou prehľadného a intuitívneho PC programu. Program umožňuje jednoducho robiť akékoľvek nastavenia, ich ukladanie a načítanie do a z konfiguračného súboru.
– Pri inštalácii oceníte tiež funkciu online zisťovania sily GSM signálu.

 

Software ku GSM ovládaniam nájdete na stránke výrobcu http://www.flajzar.cz/podpora/

 

Prajeme vám jednoduchú inštaláciu a ak by ste mali nejaký problém, alebo otázky môžete sa na nás obrátiť na www.svetsuciastok.sk kde si môžete GSM komunikátory aj zakúpiť, alebo stačí pridať koment a možno váš dotaz bude dobrá pomoc pre niekoho druhého pri jeho rozhodovaní, alebo zapájaní.

 

Tím svetsuciastok.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.